تحقیق شبکه های حلقه ای

تحقیق شبکه های حلقه ای
رشته تحصیلی : کامپیوتر و IT

فرمت فایل : doc

تعداد صفحات : 14

حجم فایل (به کیلوبایت) : 13

فرمت دانلود : رار/ زیپ

مبلغ : 3500 تومان

خرید و دانلود

تحقیق شبکه های حلقه ای

فهرست:

تقسیم بندی شبکه

تقسیم بندی شبکه ها براساس توپولوژی

منابع

..........................................................

چکیده ی بخشهایی از متن:

تقسیم بندی شبکه

 تقسیم بندی براساس گستره جغرافیایی (Range): شبکه های کامپیوتری براساس موقعیت و محل نصب دارای انواع متفاوتی هستند. یکی از مهمترین عوامل تعیین نوع شبکه مورد نیاز، طول فواصل ارتباطی بین اجزای شبکه است.
شبکه های کامپیوتری گستره جغرافیایی متفاوتی دارند که از فاصله های کوچک در حدود چند متر شروع شده و در بعضی از مواقع از فاصله بین چند کشور بالغ می شود. شبکه های کامپیوتری براساس حداکثر فاصله ارتباطی آنها به سه نوع طبقه بندی می شوند. یکی از انواع شبکه های کامپیوتری، شبکه محلی (LAN) یا Local Area Network است. این نوع از شبکه دارای فواصل کوتاه نظیر فواصل درون ساختمانی یا حداکثر مجموعه ای از چند ساختمان است. برای مثال شبکه مورد استفاده یک شرکت را در نظر بگیرید. در این شبکه حداکثر فاصله بین کامپیوتر ها محدود به فاصله های بین طبقات ساختمان شرکت می باشد.
...

تقسیم بندی شبکه ها بر اساس توپولوژی

نوع همبندی اجزا شبکه در کارایی شبکه تاثیر زیادی داره . توپولوژی اجزا شبکه بر قابلیت توسعه شبکه هم خیلی تاثیر داره .
سه نوع توپولوژی وجود داره که به ترتیب زیر هستش :
توپولوژی خطی (َََُُِِ BUS ) - حلقه ای (RING ) - ستاره ای ( STAR )
BUS : این توپولوژی از ساده ترین توپولوژی مورد استفاده شبکه در اتصال کامپیوترها هستش . در این روش تمام کامپیوتر ها به صورت ردیفی به یک کابل متصل می شوند . به این کابل در این توپولوژی (Back bone ) یا (Segment ) می گویند .
در این روش هر کامپیوتر آدرس یا نشانی کامپیوتر مقصد را به پیام خود اضافه می کند . و این اطلاعات رابه صورت یک سیگنال الکتریکی روی کابل ارسال می کند .
ابن سیگنال توسط کابل به تمام کامپیوترهای شبکه ارسال میشه و کامپیوترهایی که نشانی آنها با نشانی ضمیمه شده به پیام یکی باشه پیام را دریافت می کنند .

در کابل های ارتباط دهنده کامپیوتر های شبکه هر سیگنال الکتریکی پس از رسیدن به انتهای کابل منعکس شده ودوباره در مسیر مخالف به حرکت در می آید .